Rowery enduro – wybór sprzętu

Jeszcze w drugiej połowie ubiegłego wieku wybór rowerów na rodzimym rynku sportowym był bardzo ubogi. Większość przeciętnych Polaków mogła być jedynie dumnymi posiadaczami składaków. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło i współcześnie można wybrać model roweru, który w jak najlepszy sposób będzie dostosowany do profilu zainteresowań konkretnego rowerzysty. W naszym kraju coraz większym zainteresowaniem cieszą się rowery enduro.

Rower enduro – co to takiego?

Rowery enduro posiadają bardzo skomplikowaną konstrukcję jaka determinowana jest przez wymogi kolarstwa górskiego. W tym sporcie na równi liczą się zarówno podjazdy jak i zjazdy. Efektem takiego stanu rzeczy jest konieczność połączenia w jednym modelu roweru szerokiego zakresu przełożeń, który umożliwi sprawne pedałowanie pod górę, jak i stosunkowo miękkiej ramy, która ułatwi zjazdy w bardzo nierównym terenie.

Jakie rowery najlepiej wybrać?
Wybór poszczególnego modelu roweru enduro powinien zależeć głównie od umiejętności sportowca. Osoby początkujące nie powinny od razu sięgać po sprzęt z najwyższej półki – są to rowery dosyć drogie. Początkowo technikę jazdy można doskonalić na tańszym sprzęcie. Rowery do jazdy po górach najlepiej jest kupować w specjalistycznych sklepach rowerowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery, Wyprawy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *