Rowerki dla dzieci – najlepszy prezent na dzień dziecka

rowerki dla dzieci

Wiele osób ma dylemat, co kupić dziecku z okazji święta jakim jest dzień dziecka. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się nowy rower, który zaszczepi w potomku zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej. Rowerki dla dzieci z GoRide ucieszą każdego szkraba.

Rowery dziecięce – modele dostępne na rynku

W sklepach rowerowych można kupić rowerki dla dzieci w każdym wieku. Specjalne modele produkowane są już dla dzieci w wieku dwóch – trzech lat. Na początek warto kupić dziecku rowerek bez pedałów – takie rozwiązanie pomoże mu wyćwiczyć równowagę oraz koordynację ruchową. Starszym dzieciom zaleca się niewielkie rowerki na trzech kółkach. Dopiero, w momencie gdy dzieci opanują jazdę na trójkołowcu, można pokusić się o zakup pierwszego roweru na dwóch kółkach. W przeciwnym razie, proces nauki jazdy na rowerze może okazać się dosyć bolesny i szybko zniechęci dziecko do dalszych prób.

Jaki rowerek wybrać dla dziecka?

Rowerki dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne. Kupując konkretny produkt należy zwrócić uwagę czy posiada on niezbędne oświetlenie oraz odblaski. Warto wybierać takie modele, które mają zamontowane dodatkowe elementy odblaskowe, na przykład w szprychach kół. Rower dziecięcy powinien być także odpowiednio dobrany do wzrostu dziecka, w przeciwnym razie jazda na nim może pogłębiać wady postawy u malucha.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *