Nowość na rynku rowerowym – rower elektryczny

Jazda na rowerze to jedna z najzdrowszych aktywności fizycznych – pomaga zachować wagę na odpowiednim poziomie, reguluje poziom cholesterolu we krwi, wzmacnia kondycję, a przede wszystkim wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia. Jednak wiele osób, zwłaszcza tych z nadwagą, ma sporo obaw przed dwoma kółkami – zupełnie niesłusznie.

Rower elektryczny – prawdziwa rewolucja

Rower elektryczny to nowość, która z wielkim hukiem kilka lat temu weszła na polski rynek. Produkt ten polecany jest dla każdego miłośnika wycieczek rowerowych, a zwłaszcza dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą się zbytnio przemęczać. Rozwiązanie jakie daje rower zasilany elektrycznie umożliwia spokojną jazdę w miejskim terenie również osobom o dużej nadwadze, które na tradycyjnym rowerze mogłyby przeciążyć swoje stawy.

Jakie są właściwości  rowerów elektrycznychW zależności od zastosowanych rozwiązań technologicznych, rowery elektryczne baterię zasilającą mają wbudowaną w ramę lub znajduje się ona na siodełku. Bateria taka, zależnie od modelu roweru, starcza na przejechanie ze wspomaganiem około pięćdziesięciu kilometrów. Rowery elektryczne ładowane są za pomocą specjalnego kabla, podłączonego do gniazdka z prądem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *